Hosting dla Joomla!

Hosting dla Joomla!

Jeżeli chcesz, aby Twój serwis dostępny był dla wszystkich internautów na całym świecie, musisz skopiować swój serwis na serwer, który będzie czynny 24 godziny na dobę. Nie sądzę, aby Twój komputer nadawał się do tego, dlatego musisz poświęcić trochę czasu na wybór firmy, której powierzysz to zadanie.

Wybór dostawcy usług hostingowych, to jedna z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć w odniesieniu do swojego serwisu WWW. Podjęcie właściwej decyzji będzie istotne dla odniesienia sukcesu Twojej witryny i może mieć wpływ na odczucia internautów, którzy będą go odwiedzać.

Nie warto przy wyborze firmy hostingowej kierować się jedynym kryterium jakim jest cena.

Wybierając firmę hostingową, pamiętaj o tym, że powinna spełniać zarówno obecne wymagania Twojego serwisu, jak i przyszłe. Jeżeli zamierzasz rozwijać się i rozbudowywać swój serwis, wybierz taką firmę, która będzie w stanie zapewnić Tobie możliwość przejścia na bardziej rozbudowaną wersję konta, na przykład z większą liczbą baz danych, czy kont FTP.

Kluczową kwestią, która będzie warunkować wybór firmy hostingowej jest fakt, że Twój serwis oparty jest o Joomla!. Musisz zatem sprawdzić, czy wybrany hosting spełnia zalecane wymagania techniczne dla witryn opartych o CMS Joomla! Na rynku istnieje tak wiele firm, że nie ma sensu wybór takiej, która nie spełnia tych wymagań.

Informacje na temat wymagań technicznych znajdziesz w oficjalnym serwisie Joomla!, pod adresem: www.joomla.org/technical-requirements.html.

Kolejna kwestia, to informacja na temat limitów dostępnej przestrzeni dyskowej oraz przepustowości. Musisz pamiętać o tym, że firmy, które oferują nieograniczone miejsce na dysku i nieograniczoną przepustowość, tak na prawdę nie są w stanie tego zagwarantować!

Aby oszacować transfer, jaki będzie potrzebny dla Twojego serwisu, zapoznaj się z artykułem: Hosting – jaki transfer, dostępnym pod adresem: www.slawop.net/hostingjakitransfer.
Pamiętaj, że słabe i zbyt obciążone serwery, najczęściej charakteryzują się częstymi przestojami, opóźnieniami.

Dla Ciebie istotnym elementem, przy wyborze firmy hostingowej jest wsparcie (suppurt, helpdesk) dla klienta. Co ci z superhostingu, kiedy podczas – odpukać problemów, nie możesz skontaktować się z jej obsługą techniczną?

Bezpieczeństwo - to jeden z ważniejszych czynników, które warunkują wybór firmy, której powierzysz utrzymywanie Twojego serwisu. Zorientuj się, czy firma podaje informacje dotyczące polityki bezpieczeństwa. Sprawdź jakie fizyczne środki  bezpieczeństwa stosuje dostawca usług hostingowych.

Przy wyborze firmy hostingowej możesz posiłkować się różnymi rankingami, dzięki którym możesz szybko porównać oferty i podstawowe parametry usług. Ranking najprężniej rozwijających się firm hostingowych w Polsce - Web Hosting Talk - TOP 100 - możesz znaleźć pod adresem: top100.wht.pl

W kroku 10 dowiesz się, czym kierować się przy wyborze firmy hostingowej.

Poznasz kryteria wyboru firmy hostingowej takie jak:

  • Limity miejsca na dysku i przepustowości;
  • Wsparcie dla klienta;
  • Bezpieczeństwo;
  • Rozmiar i ilość baz danych;
  • Ilość kont FTP;
  • Opcje dodatkowe;
  • Cena;

Poznaj moją subiektywną listę firm hostingowych.

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs - jak krok po kroku stworzyć profesjonalny serwis WWW

E-mail:
Imię:

Zgadzam się z polityką prywatności

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs firmy slawop.NET, a tym samym otrzymywać informacje z poszczególnymi częściami kursu oraz o nowościach, promocjach, produktach i ofertach od slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42

Administratorem Twoich danych osobowych będzie slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Ci newslettera. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych oraz je poprawić. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na Joomla! Darmowy Kurs.

Przepraszam za checkboxy. Ja też ich nie lubię. Chcę jednak działać zgodnie z prawem. Nie bój się, nie mam zamiaru rozsyłać spamu. Będę kontaktował się z Tobą wyłącznie w związku z kursem i produktami dostępnymi na blogu slawop.net - książkami, e-bookami, poradnikami i kursami.