Instalacja i wstępna konfiguracja

Instalacja i wstępna konfiguracja

Zanim Twój serwis rozpocznie swoje życie w Internecie, proponuję abyś najpierw zainstalował, skonfigurował i przetestował wszystko na własnym komputerze.

Nie martw się, nie będziesz musiał instalować żadnych dodatkowych programów w swoim systemie! Niemniej jednak będziesz potrzebował kilka niezbędnych technologii, aby móc ruszyć z miejsca.

Potrzebujesz serwera WWW, interpretera PHP oraz bazy danych MySQL. To wszystko (i trochę więcej) znajdziesz w pakiecie JAMP lub XAMPP , który będzie stanowił Twoje środowisko testowe.

Pomimo, że to co będziesz robić będzie widoczne w zasadzie tylko dla Ciebie, to rozwiązanie takie ma kilka bardzo istotnych zalet:

  • wydajność systemu – możesz przeznaczyć maksymalne zasoby systemu na działanie projektowanego serwisu. W przypadku zdalnej instalacji istnieją ograniczenia związane z przepustowością łącza, jakim dysponujesz Ty oraz serwer;
  • wygoda testowania – masz bezpośredni dostęp do plików projektowanego serwisu. Dokonane przez Ciebie zmiany, możesz testować bezpośrednio po ich wprowadzeniu;
  • tworzenie kopii zapasowych – możesz łatwiej i szybciej tworzyć kopie zapasowe projektowanego serwisu. Tworzenie kopii zapasowych na systemie zdalnym ogranicza się do samodzielnego skopiowania za pomocą klienta FTP, plików serwisu, oraz bazy danych za pomocą jakiegoś interfejsu administracyjnego;
  • mniejsze ryzyko unieruchomienia z powodu braku dostępu do serwera zdalnego, na którym znajduje się witryna;
  • możesz sprawdzić działanie zainstalowanych niezależnych rozszerzeń, przed zainstalowaniem ich na serwerze zdalnym;

Proces instalacji CMS Joomla! składa się tylko z 3 prostych kroków:

  1. Konfiguracja witryny
  2. Konfiguracja bazy danych
  3. Przegląd
  4. Krok dodatkowy - instalacja plików językowych

W tym kroku pokażę Ci jak przygotować komputer, aby można było na nim zainstalować serwis oparty na Joomla!, oraz pokażę jak zainstalować Joomla! na swoim komputerze. Po instalacji pokażę jak zalogować się do panelu administracyjnego (tzw. zaplecza) i w których miejscach należy dokonać wstępnej konfiguracji witryny.

Zarezerwuj sobie godzinkę lub dwie, aby spokojnie zapoznać się z materiałem i wykonać ćwiczenie.

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs - jak krok po kroku stworzyć profesjonalny serwis WWW

E-mail:
Imię:

Zgadzam się z polityką prywatności

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs firmy slawop.NET, a tym samym otrzymywać informacje z poszczególnymi częściami kursu oraz o nowościach, promocjach, produktach i ofertach od slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42

Administratorem Twoich danych osobowych będzie slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Ci newslettera. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych oraz je poprawić. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na Joomla! Darmowy Kurs.

Przepraszam za checkboxy. Ja też ich nie lubię. Chcę jednak działać zgodnie z prawem. Nie bój się, nie mam zamiaru rozsyłać spamu. Będę kontaktował się z Tobą wyłącznie w związku z kursem i produktami dostępnymi na blogu slawop.net - książkami, e-bookami, poradnikami i kursami.