Jak skopiować witrynę Joomla! na hosting?

Jak skopiować witrynę Joomla! na hosting?

Jeżeli masz utworzoną i przetestowaną witrynę na własnym komputerze, to pora skopiować ją na wybrany przez Ciebie hosting. Niezależnie od Twojego wyboru, działania jakie musisz podjąć, aby skopiować witrynę opartą na Joomla! na serwery firmy hostingowej są bardzo podobne.

Pokażę Tobie jakie czynności musisz wykonać aby skopiować swoją witrynę z dysku komputera lokalnego na wybrany hosting. Skorzystam z numeru jeden na mojej subiektywnej liście: Smarthost.pl.

Jest kilka metod, za pomocą których możesz wykonać to zadanie. Ja pokażę Tobie najbardziej podstawową: kopiowanie ręczne.

Co będzie potrzebne?

 • Klient FTP - polecam doskonały FileZilla, który możesz pobrać w wersji portable (nie wymaga instalacji) pod adresem: http://portableapps.com/apps/internet/filezilla_portable.
  Program jest rozpowszechniany na licencji GPL, więc możesz korzystać z niego bez żadnych ograniczeń całkowicie za darmo :-)
 • Nazwa użytkownika i hasło do panelu administracyjnego Twojego hostingu;
 • Nazwa użytkownika i hasło do serwera FTP firmy hostingowej;
 • Nazwa bazy danych i użytkownik oraz hasło dostępu do tej bazy danych;

Instrukcja krok po kroku

 1. Konfiguracja programu FileZilla

 2. Kopiowanie plików z komputera na hosting
 3. Wykonanie kopii bazy danych

 4. Utworzenie bazy danych na hostingu

 5. Zmiana wpisów w pliku configuration.php

W tym kroku pokażę Ci jak krok po kroku skopiować swój serwis WWW działający na lokalnym komputerze, na wybrany hosting.

Zarezerwuj sobie wieczór, aby spokojnie zapoznać się z materiałem i skopiować swoją witrynę na swój hosting.

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs - jak krok po kroku stworzyć profesjonalny serwis WWW

E-mail:
Imię:

Zgadzam się z polityką prywatności

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs firmy slawop.NET, a tym samym otrzymywać informacje z poszczególnymi częściami kursu oraz o nowościach, promocjach, produktach i ofertach od slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42

Administratorem Twoich danych osobowych będzie slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Ci newslettera. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych oraz je poprawić. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na Joomla! Darmowy Kurs.

Przepraszam za checkboxy. Ja też ich nie lubię. Chcę jednak działać zgodnie z prawem. Nie bój się, nie mam zamiaru rozsyłać spamu. Będę kontaktował się z Tobą wyłącznie w związku z kursem i produktami dostępnymi na blogu slawop.net - książkami, e-bookami, poradnikami i kursami.