Komponenty w Joomla!

Komponenty w Joomla!

Co to takiego? To osobne aplikacje, których część instalowana jest razem z systemem Joomla!, część natomiast dostępna jest, jako dodatkowe rozszerzenie, które należy zainstalować. Jak podaje Biblioteka Polskiej Dystrybucji Joomla!, komponenty:

odpowiadają za kompleksową obsługę głównych treści witryny lub złożonych procedur - dostarczają narzędzi nawigacji, umożliwiają gromadzenie, tworzenie, modyfikowanie i prezentację treści oraz realizację różnych usług, np. rejestracji, logowania użytkowników, składania zamówień, rozsyłania poczty. Są złożonymi, zwykle największymi, najbardziej rozbudowanymi rozszerzeniami Joomla!”

Za pomocą komponentów możesz wyposażyć projektowaną witrynę WWW w potrzebne funkcje i treści bez konieczności ingerowania w kod podstawowy CMS.

Dzięki komponentom, możesz dostosować system Joomla! Do swoich własnych specyficznych wymagań i potrzeb. Możesz dzięki nim stworzyć zarówno serwis informacyjny, sklep internetowy, własny blog, galerię zdjęć, czy portal edukacyjny.

Po instalacji CMS Joomla!, masz do dyspozycji komponenty, które zapewniają obsługę wielu funkcji:

 • Aktualizacja Joomla!
 • Doniesienia
 • Kontakty
 • Powiadomienia
 • Przekierowania
 • Reklamy
 • Tagi
 • Wiadomości poinstalacyjne
 • Wielojęzyczność
 • Wyszukiwanie
 • Wyszukiwarka

Jeżeli zestaw ten nie jest dla Ciebie wystarczający, możesz go bez problemu wzbogacić o dowolne komponenty dostępne zarówno bezpłatnie, jak i za opłatą.

Krok 6, to kolejne obszerne zagadnienie, jakie otrzymasz w ramach kursu!
Będziesz wiedzieć jaka jest różnica między komponentami, modułami i dodatkami, a także będziesz potrafić zarządzać domyślnie zainstalowanymi w Joomla!
Pokażę Ci także, jak zainstalować i wstępnie skonfigurować przykładowe dodatkowe komponenty, moduły i dodatki.
Zarezerwuj odpowiednią ilość czasu, aby dokładnie poznać komponenty, moduły i dodatki Joomla!

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs - jak krok po kroku stworzyć profesjonalny serwis WWW

E-mail:
Imię:

Zgadzam się z polityką prywatności

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs firmy slawop.NET, a tym samym otrzymywać informacje z poszczególnymi częściami kursu oraz o nowościach, promocjach, produktach i ofertach od slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42

Administratorem Twoich danych osobowych będzie slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Ci newslettera. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych oraz je poprawić. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na Joomla! Darmowy Kurs.

Przepraszam za checkboxy. Ja też ich nie lubię. Chcę jednak działać zgodnie z prawem. Nie bój się, nie mam zamiaru rozsyłać spamu. Będę kontaktował się z Tobą wyłącznie w związku z kursem i produktami dostępnymi na blogu slawop.net - książkami, e-bookami, poradnikami i kursami.