System nawigacji witryny

System nawigacji witryny

Menu – czyli system nawigacji Twojej witryny

Chyba zgodzisz się ze mną, że hiperłącza są podstawą poruszania się po stronach WWW? Dzięki nim możesz połączyć ze sobą poszczególne elementy serwisu w jedną całość.

Prawidłowo zaprojektowana nawigacja pozwala internaucie odnaleźć poszukiwane treści, informuje go gdzie się aktualnie znajduje, gdzie może się dostać oraz jak powrócić do miejsca, w którym już był.
Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, gdzie powinno znajdować się menu główne witryny. Część webmasterów, co jakiś czas eksperymentuje z różnymi pozycjami. Niektórzy próbują odpowiedzieć na to pytanie prowadząc badania oraz publikując swoje wyniki.

Zobacz więcej na temat rodzajów menu i ich zastosowania w artykule: System nawigacji (www.slawop.net/blog/system-nawigacji), który opublikowałem jakiś czas temu na swoim blogu (www.slawop.net).

Jak zmienić domyślną pozycję menu o nazwie Home?

W menu Menu zaplecza witryny kliknij pozycję Wszystkie pozycje menu. Kliknij na nazwie pozycji (Home), lub zaznacz pole wyboru przy nazwie pozycji a następnie kliknij przycisk Dostosuj, aby otworzyć ekran edycji pozycji menu.

 

W oknie Pozycje Menu: Dostosuj, dokonasz kilku zmian dla domyślnej pozycji Home:

  • w polu Tytuł menu wpisz: Start lub jak wolisz: Strona główna ;-);
  • w polu Alias wpisz: start lub strona-glowna. Możesz także wykasować obecną zawartość, aby po zapisaniu zmian system sam utworzył alias na podstawie tytułu menu.

Jeżeli utworzysz nowe menu, nie oznacza to, że jest ono widoczne w Twoim serwisie! Każde menu MUSI być umieszczone w jakimś module, aby było widoczne na Twojej witrynie!

W kroku 4 pokażę Ci, jak prawidłowo zaprojektować nawigację w serwisie, tak, aby internauta mógł łatwo odnaleźć poszukiwane treści.
Pokażę Tobie, jak zarządzać systemem nawigacji w Joomla!, jak dodać nowe menu, jak dodać nowe pozycje do menu. Pokażę także jak rozbudować menu o tzw. menu podrzędne.

Po tej lekcji stworzysz system nawigacji witryny, dzięki któremu odwiedzający witrynę dotrą do interesujących ich treści.

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs - jak krok po kroku stworzyć profesjonalny serwis WWW

E-mail:
Imię:

Zgadzam się z polityką prywatności

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs firmy slawop.NET, a tym samym otrzymywać informacje z poszczególnymi częściami kursu oraz o nowościach, promocjach, produktach i ofertach od slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42

Administratorem Twoich danych osobowych będzie slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Ci newslettera. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych oraz je poprawić. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na Joomla! Darmowy Kurs.

Przepraszam za checkboxy. Ja też ich nie lubię. Chcę jednak działać zgodnie z prawem. Nie bój się, nie mam zamiaru rozsyłać spamu. Będę kontaktował się z Tobą wyłącznie w związku z kursem i produktami dostępnymi na blogu slawop.net - książkami, e-bookami, poradnikami i kursami.