Wypełnianie witryny treścią

Wypełnianie witryny treścią

Od tego kroku czeka Cię coraz więcej praktycznych ćwiczeń zmierzających do stworzenia profesjonalnego serwisu opartego na CMS Joomla!. Zgodzisz się ze mną, że lepiej nauczysz się czegoś wykonując praktyczne ćwiczenia, niż jedynie czytając poradniki?

To co jest NAJWAŻNIEJSZE w Twoim serwisie, to jego ciekawa TREŚĆ! Będziesz mieć wiele odwiedzin każdego dnia, jeżeli użytkownicy znajdą w Twoim serwisie to, co jest dla nich ciekawe i intrygujące. Być może znajdą w nim informacje rozwiązujące ich problemy.
Twoje publikacje MUSZĄ być po prostu interesujące!
Ponieważ zarządzanie treścią jest istotą takich systemów jak Joomla!, nie powinno Cię dziwić, że system udostępnia bardzo wiele możliwości w tym zakresie.
Aby użytkownik Twojego serwisu mógł w łatwy i prosty sposób dotrzeć do interesującej go treści, musisz zadbać o to, aby struktura Twojego serwisu była spójna i logiczna.

Wprowadzana przez Ciebie treść może być formatowana w podobny sposób jak w znanych edytorach takich jak Word lub Writer. Możesz stosować pogrubienie, pochylenie, rodzaj czcionki, jej rozmiar i kolor, a także dodawać grafikę.

Domyślnie w Twoim systemie stosowany jest edytor tekstu TinyMCE, który ma spore możliwości pozwalające na formatowanie tekstu do satysfakcjonującej Ciebie postaci.

Standardowo, dla administratora witryny jego paski narzędziowe wyglądają tak:

 

Aby dostosować wygląd edytora TinyMCE do własnych potrzeb, musisz kliknąć w menu Rozszerzenia pozycję Dodatki. Znajdź na wyświetlonej liście pozycję Edytor - TinyMCE i kliknij na nią. W oknie Dodatek: Edytor – TinyMCE, po lewej stronie znajdziesz opcje konfiguracyjne tego edytora.

Krok 3 - od niego zaczynają się ćwiczenia praktyczne!!

W tej części kursu, pokażę Tobie, jak prawidłowo zaplanować i wypełnić serwis treścią. Omówię dostępne edytory oraz pokażę jak je skonfigurować do własnych potrzeb.
Pokażę Tobie jak zaplanować kategorie artykułów oraz jak tworzyć artykuły.

Jestem pewien, że dzięki temu będziesz wiedzieć w jaki sposób zarządzać treścią w Twoim serwisie!

Pamiętaj! Treść, to jedna z najważniejszych elementów Twojego serwisu!

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs - jak krok po kroku stworzyć profesjonalny serwis WWW

E-mail:
Imię:

Zgadzam się z polityką prywatności

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs firmy slawop.NET, a tym samym otrzymywać informacje z poszczególnymi częściami kursu oraz o nowościach, promocjach, produktach i ofertach od slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42

Administratorem Twoich danych osobowych będzie slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Ci newslettera. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych oraz je poprawić. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na Joomla! Darmowy Kurs.

Przepraszam za checkboxy. Ja też ich nie lubię. Chcę jednak działać zgodnie z prawem. Nie bój się, nie mam zamiaru rozsyłać spamu. Będę kontaktował się z Tobą wyłącznie w związku z kursem i produktami dostępnymi na blogu slawop.net - książkami, e-bookami, poradnikami i kursami.