Zarządzanie użytkownikami

Zarządzanie użytkownikami

Jeżeli zamierzasz tworzyć serwis, który będzie redagowany przez zespół osób odpowiedzialnych za poszczególne działy, lub część prezentowanych przez Ciebie treści serwisu chcesz udostępnić tylko zarejestrowanym użytkownikom (klientom), będziesz potrzebować miejsca, gdzie możesz nimi zarządzać.

Miejscem, które służy do zarządzania kontami użytkowników i grup, a także poziomami dostępu do poszczególnych elementów Twojego serwisu, jest w Joomla! menu Użytkownicy.
Załóżmy, że planujesz bardzo rozbudowany serwis i będziesz współpracował z wieloma autorami tekstów. Aby moderować i zatwierdzać artykuły przesyłane przez autorów potrzebujesz kogoś, kto będzie mógł się tym zająć. Być może przyda się także ktoś zaufany, kto odciąży Ciebie od części prac administracyjnych.

Aby utworzyć nowego użytkownika, kliknij w menu Użytkownicy pozycję Użytkownicy lub kliknij odnośnik Zarządzanie użytkownikami na pulpicie zaplecza Joomla!

Następnie w oknie Użytkownicy, kliknij przycisk Utwórz.

Domyślne ustawienia Joomla! nie pozwalają na samodzielną rejestrację użytkowników. Aby im to umożliwić i zdefiniować ustawienia, które będą obowiązywać dla wszystkich tworzonych użytkowników musisz zdefiniować ustawienia globalne dla komponentu Użytkownicy. W oknie Użytkownicy: Opcje, przy pozycji Rejestruj nowych, kliknij przycisk Tak. Okno to wyświetlisz klikając przycisk Opcje, znajdujący się w menadżerze użytkowników.

Działanie takie spowoduje, że pod formularzem logowania będzie wyświetlany odsyłacz Załóż swoje konto!

Za pomocą komponentu Kontakty możesz w łatwy sposób gromadzić i wyświetlać dane kontaktowe, a także przygotować formularze kontaktowe.

Jest to istotne zwłaszcza w przypadku serwisów firmowych, gdzie potrzebne jest rozdzielenie danych kontaktowych osobno np. do działu handlowego, serwisu, kierownictwa itp. Wówczas dla każdego z działów możesz utworzyć osobny formularz kontaktowy, dzięki czemu użytkownik będzie mógł wysłać swoją wiadomość bezpośrednio do danego działu.

W kroku 7 nauczysz się zarządzać użytkownikami serwisu.

Będziesz wiedzieć jak dodać nowego użytkownika, jak edytować ustawienia istniejącego użytkownika, jak go usunąć oraz jak sprawić, aby nie było możliwości rejestrowania się użytkowników w serwisie.

Pokażę Ci także, jak połączyć użytkowników z komponentem Kontakty oraz jak utworzyć formularze kontaktowe dla tych użytkowników.

Poznaj menadżera użytkowników oraz komponent Kontakty, aby sprawnie zarządzać użytkownikami i formularzami kontaktowymi Twojego serwisu opartego na CMS Joomla!!

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs - jak krok po kroku stworzyć profesjonalny serwis WWW

E-mail:
Imię:

Zgadzam się z polityką prywatności

Chcę zapisać się na Joomla! Darmowy Kurs firmy slawop.NET, a tym samym otrzymywać informacje z poszczególnymi częściami kursu oraz o nowościach, promocjach, produktach i ofertach od slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42

Administratorem Twoich danych osobowych będzie slawop.NET Sławomir Pieszczek, ul. W. Sikorskiego 12A/4, 59-400 Jawor, NIP: 695-116-54-42. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania Ci newslettera. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych oraz je poprawić. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na Joomla! Darmowy Kurs.

Przepraszam za checkboxy. Ja też ich nie lubię. Chcę jednak działać zgodnie z prawem. Nie bój się, nie mam zamiaru rozsyłać spamu. Będę kontaktował się z Tobą wyłącznie w związku z kursem i produktami dostępnymi na blogu slawop.net - książkami, e-bookami, poradnikami i kursami.